آموزشی,  صفحه اول

پاورقی در ورد Footnote Word

به نام خدا

 

آموزش پاورقی برای Word برای تمامی نسخه های ورد قابل استفاده است.

برای نوشتن یک متن حتما نیاز می شود که از پاورقی استفاده کنیم. پارسا دانلود آموزش کامل ایجاد پاورقی (Footnote) را در اختیار شما قرار می دهد:

1-

ابتدا کلمه مورد نظر را انتخاب می کنیم (“اپ”). به تب References  می رویم و روی گزینه Insert Footnote کلیک می کنیم (با کلیدهای میانبر Alt+Ctrl+F نیز می توانید پاورقی ایجاد نمایید) . پاورقی ایجاد می شود و شما می توانید متن مورد نظر خود را در آن تایپ کنید. (نکته: دقت کنید Insert Endnote در پایان هر متن -نه هر صفحه- پاورقی ایجاد میکند).

2-

اکنون پاورقی ایجاد شده است. اگر بخواهید پاورقی را کاملا به سمت دیگر صفحه منتقل کنید به راحتی با چپ چین کردن متن پاورقی نمی توانید این کار را انجام دهید و نیاز به یکسری تنظیمات دارد که در ادامه توضیح خواهیم داد. همانطور که می بینید با چپ چین کردن متن پاورقی، خط جدا کننده پاورقی یا همان  Footnote Separator به سمت چپ منتقل نمی شود.

 

3-

برای انتقال Footnote Separator به سمت چپ، ابتدا به تب View  می رویم و از آنجا در قسمت Views روی گزینه Draft کلیک می کنیم.

حال روی عدد 1 بالای کلمه “اپ” دابل کلیک می کنیم تا پنجره Footnote در پایین صفحه باز شود. کشو را باز می کنیم و گزینه Footnote Separator را انتخاب می کنیم.

 

5-

در این پنجره به راحتی می توانید با چپ چین کردن جدا کننده پاورقی (با گرفتن کلید های Ctrl+L) ، پاورقی را کاملا به سمت چپ منتقل نمایید.

اکنون پاورقی شما کاملا به سمت چپ منتقل شده است. برای برگشتن وضعیت نمایش صفحه به حالت عادی، دوباره به تب View بروید و گزینه Print Layout را انتخاب نمایید.

پایان.

 

نویسنده: پارسا دانلود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *